Ludzkie szczątki odnalezione w Tatrach. Mogły przeleżeć tam co najmniej kilka lat

Polska
Ludzkie szczątki odnalezione w Tatrach. Mogły przeleżeć tam co najmniej kilka lat
Wikimedia Commons/ToSter/CC BY 3.0

Policja w Zakopanem ustala czyje szczątki odnaleziono w Dolinie Roztoki w Tatrach Wysokich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogły tam przeleżeć kilka lat. Świadczą o tym m.in. daty przydatności do spożycia produktów, jakie znaleziono wraz ze szczątkami.

Na dwa plecaki, śpiwór oraz fragmenty odzieży natrafili we wtorek w Dolinie Roztoki pracownicy naukowi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie wiedzieli, że znaleźli również ludzkie szczątki. Powiadomili ratowników TOPR, którzy zabezpieczyli przedmioty.

 

Oni również nie wiedzieli o fragmentach kości przedramienia, które znajdowały się we fragmencie koszuli. Odkryto je dopiero w czwartek podczas przekazywania rzeczy policji.

 

- Lekarz stwierdził, że to fragmenty ludzkiej kości. Dlatego prowadzimy postępowanie w kierunku Art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Ustalamy też czyje to szczątki - powiedziała polsatnews.pl Agnieszka Szopińska, rzecznik zakopiańskiej policji.

 

Odkrycia dokonano z dala od szlaków turystycznych. Wszystko wskazuje na to, że szczątki przeleżały w tym miejscu co najmniej kilka lat.

Świadczą o tym m.in. daty (2008 r. i 2009 r.) przydatności do spożycia napojów w puszkach i tzw. zupek instant znajdujących się w plecakach.

 

polsatnews.pl

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie