"Bulwersujące, że są tak rzadko". Miller o spotkaniu Dudy z Kaczyńskim

Polska

- Ws. weta rację ma prezydent. Postąpił właściwie. Natomiast nie wiadomo, czy obroni swoje stanowisko, bo jeżeli zgłosi projekty ustaw do Sejmu, to można je całkowicie przerobić - powiedział były premier Leszek Miller w Polsat News 2. Oceniając piątkowe spotkanie prezydenta z prezesem PiS, stwierdził, że jest to "o tyle bulwersujące, że te spotkania są tak rzadko i wzbudzają takie zdumienie".

W lipcu Andrzej Duda zawetował forsowane przez PiS ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednocześnie zapowiedział, że przygotuje własne projekty. W miniony czwartek prezydencki minister Andrzej Dera powiedział, że są one już na ukończeniu. W piątek propozycje prezydenta ws. reformy sądownictwa były tematem rozmowy prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyński.

 

Dziś o dalszy los prezydenckich projektów pytany był w programie "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego" Leszek Miller. - Prezydent w momencie przekazywania projektu do Sejmu staje się całkowicie bezbronny. Jeżeli PiS będzie chciał zrobić z tych projektów marmoladę, to zrobi i prezydent dostanie znowu ustawy łudząco podobne do tych, które zawetował. Bardzo możliwe, że zawetuje je drugi raz- stwierdził były premier.

  

Poniedziałki z prezydentem

 

Dodał, że kiedy on był szefem rządu, to z ówczesnym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim spotykał się co tydzień, w poniedziałki.

 

- Informowałem o tym, co zamierzam zrobić w najbliższym czasie, a prezydent informował mnie o swoich zamiarach. Z tego nie było żadnego komunikatu, bo uważaliśmy to za rzecz tak normalną i banalną, że nie podawaliśmy tego do mediów - powiedział Miller.

 

Więcej odcinków programu "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego"dostępnych jej tutaj.

 

polsatnews.pl

ml/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie