Zatrzymany sprawca napadu na sklep w Zielonej Górze. Rzucił się na sprzedawczynię i zabrał utarg

Polska

Policja z Zielonej Góry w kilka godzin ustaliła i zatrzymała sprawcę napadu na sklep spożywczy w tym mieście. Napastnik wszedł do środka i tak mocno odepchnął kobietę od kasy, że upadła i uderzyła głową o podłogę. Sprawca wykorzystał moment oszołomienia i zabrał całodniowy utarg z kasetki.

Do napadu doszło w piątkowy wieczór. Nieznany mężczyzna wszedł do sklepu tuż przed zamknięciem. Był zakapturzony. Po chwili rozglądania się popchnął sprzedawczynię, która uderzyła głową o posadzkę.

 

Uderzyła o podłogę 

 

Oszołomiona kobieta nie była w stanie przeszkodzić mężczyźnie. Zapamiętała jednak, że miał przy sobie nóż. Sprawca sięgnął do kasetki z pieniędzmi i zabrał utarg z całego dnia.

 

Dyżurnego zielonogórskiej policji zaalarmowała pracownica sklepu spożywczego, która poinformowała o napadzie na koleżankę.

 

Policjanci już w kilka godzin po zdarzeniu ustalili miejsce pobytu mężczyzny i pojechali go zatrzymać. Zielonogórskim kryminalnym towarzyszył funkcjonariusz z Krosna Odrzańskiego, który pełnił służbę w Zielonej Górze w ramach zabezpieczenia Winobrania.

 

"19-latek bez stałego adresu"

 

"Zatrzymanym okazał się 19-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co Kodeks Karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności" - poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy w tym mieście aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 1 września w nocy.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie