"Łapiński użył niefortunnej formuły". Szatkowski o wypowiedzi ws. zmian w rządzie

Polska

- Minister Krzysztof Łapiński użył niefortunnej formuły - tak wiceszef resortu obrony narodowej Tomasz Szatkowski skomentował w Polsat News słowa rzecznika prezydenta o tym, że w sprawie zmian w rządzie prezydent rozmawiałby z Jarosławem Kaczyńskim, a nie premier Beatą Szydło. Tomasz Szatkowski zapewnił także, że nie było wniosku w sprawie dymisji Antoniego Macierewicza.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński był pytany przez dziennikarzy w Krynicy o doniesienia medialne mówiące o tym, że prezydent Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza.

 

- Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu, a takiej informacji nie mam, żeby takie propozycje formułował - oświadczył Łapiński.

 

"Wypadek przy pracy"

 

- Pan minister Łapiński użył takiej formuły nieco niefortunnej, jestem przekonany, że jest to pewien wypadek przy pracy - ocenił Szatkowski. Jak podkreślił, wnioski w tej sprawie składa Prezes Rady Ministrów i "to on jest kompetentny w tym zakresie w relacjach z głową państwa".

 

Szatkowski stwierdził, że "prezydent ustami swojego rzecznika" dementuje sugestie, by Andrzej Duda chciał dymisji Antoniego Macierewicza. - Takiego wniosku nie było - dodał.

 

"Wierzymy, że dojdzie do porozumienia"

 

W ubiegłym tygodniu minister obrony Antoni Macierewicz wysłał zaproszenie dla prezydenta do wspólnej dyskusji o systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi oraz ewentualnych wątpliwościach związanych ze Strategicznym Przeglądem Obronnym (SPO).

 

- Pan minister cały czas deklaruje gotowość przedyskutowania z panem prezydentem w czasie i miejscu, które pan prezydent uzna za stosowne, kluczowych kwestii dla rozwoju sił zbrojnych - powiedział Szatkowski.

 

Pytany o to, czy dojdzie do porozumienia na linii prezydent - szef MON odparł: - Mamy taką nadzieję, co więcej wierzymy w to, bo tego wymaga interes Rzeczpospolitej Polskiej.

 

- Chyba tu mamy pełną zgodność z pałacem prezydenckim, że to jest bardziej różnica zdań, niż nieporozumienie - podsumował.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie