Afgańczycy próbowali nielegalnie wjechać do Polski. Między paletami z winem

Polska
Afgańczycy próbowali nielegalnie wjechać do Polski. Między paletami z winem
Straż Graniczna

Dwóch obywateli Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Ukryci w wewnątrz tira usiłowali nielegalnie wjechać do Polski - poinformowała w środę rzeczniczka BOSG w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

- Około północy w poniedziałek na parkingu w Wyżnem k. Strzyżowa (Podkarpackie) kierowca tira jadącego z Serbii usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy jego pojazdu. Natychmiast powiadomił policję. Na miejscu też pojawili się funkcjonariusze SG z Sanoka i Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa, bowiem tir posiadał nienaruszone plomby celne - powiedziała mjr Pikor.

 

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz tira, gdzie przewożono palety z winem, znajdują się dwaj młodzi mężczyźni. Byli to 19-letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w tirze przewożącym wino. - Celem ich podróży miały być Niemcy. Nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy - zauważyła rzeczniczka.

 

Zaznaczyła, że obecnie wyjaśniane są okoliczności przekroczenia granicy. Jak dodała, trwa też procedura mająca na celu umieszczenie zatrzymanych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

Od początku tego roku był pierwszy przypadek zatrzymania cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę na polsko-słowackim odcinku granicy ochranianej przez bieszczadzki oddział SG.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze