"The Sun" o ciąży księżnej Kate: akt warszawski

Świat

Brytyjski tabloid "The Sun" zamieścił we wtorek na pierwszej stronie zdjęcie księcia Williama i księżnej Kate z lipcowej wizyty w Warszawie, twierdząc, że para postarała się o trzecie dziecko będąc w Polsce. "Akt warszawski" - napisał dziennik.

Informacja o tym, że księżna Kate jest w ciąży, została przekazana opinii publicznej w poniedziałek przez służby prasowe rezydencji pary książęcej, Pałacu Kensington. Jak podkreślono, królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej są "zachwyceni" informacją o trzecim dziecku Williama i Kate.

 

"Kate i William spodziewają się trzeciego dziecka, które mogło zostać poczęte podczas ich niedawnej wizyty w Polsce" - napisał "The Sun". Dodał, że opiera swoją teorię na podstawie przekazanej przez pałac informacji o tym, że księżna - podobnie jak przy poprzednich ciążach - cierpi na ciężką formę porannych nudności, która dotyka zaledwie ok. 1 proc. kobiet i wymaga opieki lekarzy.

 

 

"Wygląda na to, że będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci"

 

Dziennik zaznaczył, że to zjawisko, nazywane medycznie niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych, ujawnia się zazwyczaj w szóstym lub siódmym tygodniu ciąży, co sugerowałoby, że para postarała się o dziecko w Warszawie.

 

"Sun" przypomniał również, że w trakcie lipcowej wizyty w Polsce księżna Kate żartowała, dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent - misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć - że "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci".

 

Spotkanie z Polkami wspomniał także konserwatywny tabloid "Daily Mail".

 

"Kate unikała w Polsce alkoholu"

 

Obie gazety wskazały również, że Kate unikała w Polsce alkoholu, "ledwie dotykając wina" podczas przyjęcia z okazji urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich, a także mocząc jedynie usta w likierze Goldwasser, którym została poczęstowana w Gdańsku.

 

Według informacji mediów pomimo uciążliwości księżna Kate planuje w czwartek odprowadzić do szkoły czteroletniego syna George'a w pierwszym dniu roku szkolnego. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tys. funtów rocznie (79 tys. złotych).

 

Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce dzieci pary.

 

Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnymi imionami dla nowego dziecka pary są Alice, Elizabeth i Victoria dla córki oraz Philip, James i Arthur dla syna.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie