Ewakuacja w centrum Czechowic-Dziedzic. Znaleziono siedem pocisków z czasów II wojny światowej

Polska
Ewakuacja w centrum Czechowic-Dziedzic. Znaleziono siedem pocisków z czasów II wojny światowej
Google Street View
Czechowice-Dziedzice (2013)

Siedem pocisków moździerzowych zostało znalezionych we wtorek podczas remontu płyty dworca autobusowego w centrum Czechowic-Dziedzic koło Bielska-Białej. Do czasu ich usunięcia przez saperów z okolicy ewakuowano ok. 200 osób - podała bielska policja.

- O nietypowym znalezisku zostali już powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej w Lublińcu, którzy jeszcze we wtorek zabiorą pociski i je zneutralizują. Zbadają też teren, czy nie ma tam większej liczby niewybuchów - powiedziała rzeczniczka policji w Bielsku-Białej Elwira Jurasz.

 

Ewakuowani, głównie z okolicznych domów i placówek handlowych, znaleźli na miejscu wsparcie. - Działa sztab kryzysowy; został podstawiony specjalny autobus. Większość spośród ewakuowanych znalazła jednak tymczasowe schronienie u bliskich lub znajomych - powiedziała Jurasz.

 

Policjantka dodała, że pociski pochodzą z czasów II wojny światowej. Teren wokół miejsca, na którym spoczywały przez dziesiątki lat, zabezpieczyli policjanci i strażacy. W tym rejonie służby techniczne odcięły dostawy gazu i prądu. Policjanci kierują ruchem drogowym.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie