Błaszczak spotkał się z uczniami. Prowadził lekcję o bezpieczeństwie

Polska

M.in. o ochronie prywatności w internecie mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak na spotkaniu z uczniami w Brąchnowie (Kujawsko-pomorskie). Prowadząc lekcję o bezpieczeństwie, zwrócił uwagę na problem dopalaczy i zachęcał do przestrzegania swoich dziadków przed oszustami.

Spotkanie z udziałem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka zainaugurowało kampanię społeczną "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Szef MSWiA tłumaczył dzieciom zebranym na sali gimnastycznej brąchnowskiej szkoły podstawowej, że w życiu codziennym trzeba przestrzegać prostych, ale bardzo ważnych zasad.

 

- Niezwykle istotne jest zachowywanie swojej prywatności w dobie internetu. Pamiętajcie o tym, żeby nie publikować wszystkich informacji na swój temat w sieci. One mogą trafić w ręce tych, którzy chcą zrobić komuś krzywdę - wspomniał Błaszczak.

 

"Pamiętajcie o tym, żeby zadbać o bezpieczeństwo najbliższych"

 

Przypomniał, że dzieci i młodzież muszą szczególnie uważać na narkotyki i dopalacze, które bardzo często powodują ciężki uszczerbek na zdrowiu, a nawet doprowadzają do śmierci młodych osób.

 

- Wiecie, jak zachować się na drodze, jak obchodzić się z ogniem. Pamiętajcie także o tym, żeby zadbać o bezpieczeństwo najbliższych, np. dziadków, którzy źle się poczują. Trzeba pomóc dziadkom w sytuacji zagrożenia. Oni są czasami wykorzystywani przez nieuczciwych ludzi, którzy m.in. wyłudzają od nich pieniądze - zaznaczył.

 

"Strażacy czy policjanci są do waszej dyspozycji"

 

Spotkanie Błaszczaka z młodzieżą zainaugurowało ogólnopolską akcję, która ma wśród uczniów zwiększyć świadomość związaną z przestrzeganiem bezpieczeństwa. Jej elementem będzie rozdawanie specjalnych kalendarzy.

 

- Strażacy czy policjanci są do waszej dyspozycji. Możecie ich zawsze zaprosić do szkoły. Oni się pojawią ze swoim sprzętem, niezwykle efektownym. Każdy z was będzie mógł w wozie bojowym usiąść za kierownicą i zobaczyć sprzęt, z którego korzystają podczas akcji ratowania życia - zadeklarował Błaszczak.

 

Minister rozmawiał z dziećmi, zadając pytania, m.in. dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po wizycie w Brąchnowie szef resortu spraw wewnętrznych i administracji pojedzie do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance, gdzie nagrodzi funkcjonariuszy, którzy brali udział w akcji ratowniczej po przejściu nawałnic. Tam też strażakom zostaną wręczone medale, a minister przekaże promesy na zakup sprzętu dla jednostek OSP.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze