Spychał radiowóz do rowu, uszkodził cztery inne. Padły strzały. Pościg za kierującym pod wpływem narkotyków

Polska
Spychał radiowóz do rowu, uszkodził cztery inne. Padły strzały. Pościg za kierującym pod wpływem narkotyków
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Kilka zarzutów usłyszy 21-letni kierujący, który w sobotę uciekał policjantom w Janiewicach (Zachodniopomorskie). Mężczyzna ignorował sygnały do zatrzymania i kolejno uszkadzał radiowozy. Prawdopodobnie odpowie za narażenie policjantów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia i jazdę pod wpływem narkotyków po prawomocnym wyroku za prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy w sobotę ok. godz. 12-13. Dowiedzieliśmy się, że po kłótni w domu mężczyzna uciekł samochodem ojca. To on poinformował nas, że syn ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem - powiedziała polsatnews.pl st sierż. Agnieszka Łukaszek z Policji w Sławnie.

 

W pościg za kierowcą ruszyło pięć radiowozów, ale mężczyzna nie reagował na próby zatrzymania. Jeden z policyjnych wozów spychał do rowu, inny próbował wgnieść w murek. Przy próbie zatrzymania samochodu padły strzały.

 

Litania zarzutów

 

- Kierowca zostanie przesłuchany w poniedziałek - powiedział nam Jarosław Płachta, prokurator rejonowy w Sławnie.

 

- Wstępnie mogę powiedzieć, że usłyszy kilka zarzutów: za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, narażenie funkcjonariuszy na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia (za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat) oraz za prowadzenie pod wpływem substancji odurzającej. Wcześniej mężczyzna był prawomocnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu - wyliczał prokurator.

 

Dodatkowo kierujący może odpowiedzieć za uszkodzenie mienia oraz ubliżanie funkcjonariuszom słowami uznanymi za obelżywe z art. 226 kodeksu karnego.

 

polsatnews.pl, slawno.naszemiasto.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie