"Brudasy", "pedały skośnookie". Rasistowski incydent w tramwaju w Poznaniu

Polska
"Brudasy", "pedały skośnookie". Rasistowski incydent w tramwaju w Poznaniu
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook.com

Rasistowskie wyzwiska i ksenofobiczne hasła miały paść pod adresem Azjatów, kobiety i dziecka, w ubiegły czwartek wieczorem. Cudzoziemcy jechali tramwajem nr 5 w kierunku Górczyna, w okolicach Placu Wolności. Mężczyzna najpierw atakował ich słownie, później kazał im wysiąść razem z nim z pojazdu. Gdy tego nie zrobili, wyszedł sam i z całej siły uderzył w szybę.

"Brudasy", "pedały skośnookie", "mów po polsku, bo jesteś w Polsce!" oraz "Polska dla Polaków" - takimi wyzwiskami i hasłami "przywitał" Azjatów mężczyzna, którego wizerunek opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

- Był to ich pierwszy dzień w Polsce. Tak wynika z rozmowy kobiety, która była świadkiem zdarzenia, z przewodnikiem tych osób - powiedział polsatnews.pl Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To od niej fundacja dostała zdjęcie mężczyzny, który miał zaatakować obcokrajowców. Nie wiadomo, jakiej są narodowości.

 

 

Prezes fundacji dodał, że mimo dużego zasięgu posta na Facebooku (dotarł do ok. 700 000 osób), jeszcze nikt nie udzielił informacji na temat mężczyzny.

 

- Właśnie przygotowuję zawiadomienie na policję - powiedział nam w poniedziałek rano Dulkowski.

 

"Jeśli ktokolwiek potrafi zidentyfikować rasistę prosimy o kontakt pod adresem omzrik@gmail.com. Zapewniamy anonimowość" – napisano na Facebooku.

 

polsatnews.pl

mta/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie