Kolizja z udziałem prezydenta Serbii. W jego limuzynę uderzył bentley. Zatrzymano trzech mężczyzn

Świat
Kolizja z udziałem prezydenta Serbii. W jego limuzynę uderzył bentley. Zatrzymano trzech mężczyzn
WikimediaCommons/The Russian Presidential Press and Information Office/CC BY 4.0

Serbska policja zatrzymała trzech mężczyzn, których samochód zderzył się z konwojem prezydenta Aleksandara Vuczicia - poinformował w niedzielę minister spraw wewnętrznych Nebojsza Stefanović. Szefowi państwa nic się nie stało.

Dziennik "Politika" wyjaśnia, że w sobotę rano auto z hiszpańską rejestracją, którym jechali trzej Serbowie, zderzyło się z jadącym w kolumnie trzech pojazdów samochodem szefa państwa. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Belgradu, w której mieszka Vuczić.

 

Mężczyźni zostaną przesłuchani w czwartek przez prokuraturę.

 

Notowani przez policję

 

Jak pisze "Politika", sprawcy są ochroniarzami pracującymi w popularnymi klubie nocnym w serbskiej stolicy i byli notowani przez policję. Pożyczyli samochód marki bentley od piłkarza, który spędzał noc w ich klubie.

 

Szef MSW Stefanović podkreślił, że nic nie wskazuje na to, aby chodziło o zamierzony atak. Dodał, że podczas śledztwa będzie zbadany każdy szczegół incydentu i zostaną ustalone wszystkie fakty.

 

"Niezidentyfikowani wrogowie spiskują, aby zabić prezydenta"

 

Media blisko związane z Vucziciem twierdzą, że "niezidentyfikowani wrogowie spiskują, aby zabić prezydenta". Przeciwnicy polityczni szefa państwa są jednak zdania, że jest to działanie propagandowe mające na celu przedstawianie Vuczicia jako ofiary i odwrócenie uwagi od problemów gospodarczych i społecznych Serbii.

 

Vuczić to dawny skrajny nacjonalista, który deklaruje się obecnie jako prounijny reformator.

 

W 2003 roku zabójstwo prounijnego, demokratycznego premiera Serbii Zorana Djindjicia wstrząsnęło Serbią.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze