Wybuch gazu w bloku w Łodzi. Ranna kobieta

Polska

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z bloków na łódzkim osiedlu przy ul. Lutomierskiej - poinformował rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej Łukasz Górczyński. Pozostałym mieszkańcom nic się nie stało. Zniszczeniu uległy trzy mieszkania.

Jak dodał rzecznik, z bloku ewakuowano 20 osób.

 

- Do wybuchu gazu doszło w lokalu na parterze trzypiętrowego bloku. W jego wyniku jedna osoba została poszkodowana. Była to młoda kobieta, która z poparzeniami ciała została odwieziona do szpitala - powiedział st. sekc. Łukasz Górczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

 

8 zastępów straży pożarnej

 

Wyjaśnił, że zniszczeniu uległy trzy mieszkania na parterze, gdzie wystąpił wybuch; uszkodzone są m.in. ściany i okna. - Po opinii inspektora nadzoru budowalnego lokatorzy pozostałych mieszkań mogli do nich wrócić - wskazał.

 

W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. Na miejsce podstawiono autobus, do którego ewakuowano lokatorów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu mogło być niewłaściwe użytkowanie kuchenki gazowej.

 

Trzy mieszkania, które najbardziej ucierpiały w wybuchu, zostały wyłączone z użytkowania, konstrukcja budynku nie została naruszona.

 

PAP

mr/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze