"Wszystko zawiodło ". Lewandowski o meczu z Danią

Polska

- W tym meczu zabrakło wszystkiego. Nie jesteśmy drużyną, która bez zaangażowania, walki oraz idealnego podejścia do meczu może wyjść na boisko i sobie "pykać". Dzisiaj nie graliśmy swojej piłki, ale to, co chcieli Duńczycy - powiedział Robert Lewandowski po porażce z Danią 0:4 w meczu eliminacji mistrzostwa świata.

- Pod każdym względem zawiodło wszystko - podkreślił Lewandowski. W jego ocenie zespół popełnił wiele prostych błędów, "nawet w ustawieniu".

 

-  Niepotrzebnie walczyliśmy z nimi przy tych długich piłkach, przy ich wzroście. Powinniśmy więcej grać piłką, a my stosowaliśmy długie podania. To było dla Duńczyków idealne. Daliśmy się złapać na ich taktykę. Jeśli byłem podwajany, to mogliśmy to wykorzystać. Wszystko szwankowało. To już historia, teraz trzeba wygrać z Kazachstanem - podsumował.

 

"Trzeba wyciągnąć wnioski"

 

Na to, że Dania była "pod każdym względem" lepsza i wygrała zasłużenie zwrócił uwagę również Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zaznaczył jednak, że to Polacy jest na pierwszym miejscu w grupie i "prawdopodobnie pojadą do Rosji, jeżeli w następnych dwóch spotkaniach będą potrafili zagrać spokojnie i wygrać".

 

- Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski. Byliśmy słabi indywidualnie, taktycznie, fizycznie, mentalnie. Czasami są takie mecze, które nie wychodzą. Duńczycy byli dobrzy - powiedział Boniek.

 

 

polsatnews.pl, PAP, wideo: Polsat Sport

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie