Katastrofa samolotu An-2 podczas pokazów lotniczych w Rosji. Zginęli pilot i fotoreporter

Świat
Katastrofa samolotu An-2 podczas pokazów lotniczych w Rosji. Zginęli pilot i fotoreporter
PAP/EPA/Sergey Dolzhenko
Pokaz lotniczy w Kijowie, 31 sierpnia. Zdjęcie ilustracyjne

Do katastrofy rosyjskiego dwupłatowca An-2 doszło w niedzielę na podmoskiewskim lotnisku Bałaszycha, podczas pokazów lotniczych. Samolot zawadził skrzydłem o ziemię i rozbił się na oczach widzów. Zginęli pilot i obecny na pokładzie fotoreporter. Według źródła w służbach ratowniczych, na które powołuje się agencja TASS, najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilota.

Wideo nakręcone przez obecnych na lotnisku pokazuje, jak jednosilnikowy An-2 zbliża się do ziemi, zawadza o nią skrzydłem i po uderzeniu w ziemię staje w płomieniach.

 

 

Oprócz pilota Dmitrija Sucharewa w maszynie leciał fotoreporter Boris Tylewicz.

 

Wsparcie dla krewnych ofiar oraz pomoc w dochodzeniu zapowiedziała rosyjska paramilitarna organizacja DOSAAF (Stowarzyszenie Ochotników do Współpracy z Wojskiem, Siłami Powietrznymi i Flotą) - podał rzecznik prasowy tej organizacji, założonej w 1927 roku.

 

An-2 czasami nazywany był kukuruźnikiem. Jego produkcję seryjną rozpoczęto w 1949 roku, po oblataniu prototypu dwa lata wcześniej. An-2 produkowany był również od 1960 roku w Mielcu, a od 1957 na licencji w Chinach jako Y-5.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie