Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyją 4 osoby

Polska

Cztery osoby zginęły w zderzeniu dwóch aut, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Piotrowo w pow. szamotulskim (Wielkopolskie). Piąta ofiara wypadku trafiła do szpitala.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że do wypadku z udziałem opla i BMW doszło przed godziną 7 rano na drodze wojewódzkiej 182.

 

Na miejscu cztery ofiary, zginął też ich pies

 

Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn i dwie kobiety - kierowca i pasażerowie opla. Kierowca BMW w stanie ciężkim trafił natomiast do szpitala.

 

Jak poinformował mł. bryg. Sławomir Brandt z wielkopolskiej policji w oplu podróżował również pies, który nie przeżył wypadku.

 

- W tym miejscu jezdnia była bardzo śliska. Kierujący samochodem BMW był na zewnątrz. Cztery osoby uwięzione, nieprzytomne w samochodzie opel. Pomimo obecności dwóch zespołów ratownictwa medycznego nie udało się tych osób uratować - powiedział Brandt.

 

Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia, jednak według wstępnych informacji jedną z przyczyn mogła być nadmierna prędkość.

 

- Pod uwagę bierzemy dużą prędkość oraz śliską nawierzchnię - powiedziała Polsat News mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

 

Śledczy sprawdzą, czy na jezdni nie było śliskiej substancji

 

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Sprawdzane będą m.in. próbki pobrane z miejsca zdarzenia.

 

Chodzi o sprawdzenie, czy na asfalcie nie była rozlana substancja, która mogła wpłynąć na przyczepność.

 

Droga została zablokowana, a policja zorganizowała objazdy.

 

Poniżej materiał "Wydarzeń" Polsat News".

 

 

PAP, polsatnews.pl, Fot. Twitter/Andrzej Borowiak‏

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze