Pijana wiozła dwójkę dzieci. W samochodzie nie było dla nich fotelików

Polska
Pijana wiozła dwójkę dzieci. W samochodzie nie było dla nich fotelików
Polsat News

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem mając półtora promila alkoholu w organizmie. Na tylnym siedzeniu wiozła dwójkę dzieci. W aucie nie było wymaganych do ich przewozu fotelików.

Patrol ruchu drogowego z Inowrocławia pełnił w czwartek służbę na ul. Toruńskiej. Uwagę policjantów zwróciło audi, w którym, jak relacjonują funkcjonariusze, "beztrosko podskakiwały dzieci". Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Dzieci siedziały na tylnym siedzeniu, a w aucie nie było wymaganych do ich przewozu fotelików.

 

Zatrzymane prawo jazdy

 

Podczas rozmowy z 25-letnią kierującą policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jej trzeźwości. Okazało się, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dlatego, mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i zobowiązali ją do kontaktu z rodziną w sprawie opieki nad dziećmi.

 

Kobieta kierując autem po pijanemu popełniła przestępstwo za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci sprawdząją również, czy jej zachowanie nie naraziło dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeśli się to potwierdzi kierującej może grozić kara do lat 5 więzienia.

 

polsatnews.pl

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze