Niebezpieczny specyfik. Zawiera rtęć i ołów, jest toksyczny. Trzeba go zwrócić albo zniszczyć

Polska
Niebezpieczny specyfik. Zawiera rtęć i ołów, jest toksyczny. Trzeba go zwrócić albo zniszczyć
gis.gov.pl

W suplemencie diety "KLIN-KLER" Capsules stwierdzono bardzo wysoki poziom ołowiu oraz wysoki poziom rtęci. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegł, że produkt zagraża zdrowiu.

Badanie laboratoryjne stwierdzające wysoki poziom ołowiu oraz rtęci zostało wykonane w akredytowanym laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

W kapsułkach ołów i rtęć

 

Chodzi o produkt "KLIN-KLER" Capsules (zawierający 40 kapsułek po 300 mg) z datą minimalnej trwałości do 31 grudnia 2020 r. (partia numer 31-12-2020).

 

W ocenie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny osoba dorosła, która spożywa ten preparat zgodnie z zaleceniami producenta, jest narażona na znaczne przekroczenie toksykologicznych wartości dla ołowiu wyznaczających bezpieczeństwo produktu.

 

GIS ostrzega, że ten suplement jest niebezpieczny dla zdrowia i nie powinien być spożywany. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

 

Wielka Brytania wycofała rakotwórcze tabletki

 

Ten sam dystrybutor juz wcześniej miał problemy ze służbami farmaceutycznymi w Wielkiej Brytanii.

 

W 2010 roku BBC poinformowało, że władze wydały zakaz handlu specyfikiem Jingzhi Kesou Tan Chuan Wan. Suplement zawierał wyciąg z rośliny o nazwie aristolochia.

 

Zakaz został wydany po tym, jak okazało się, że kobieta, która zażywała pigułki doznała uszkodzenia nerek, a następnie zdiagnozowano u niej raka nerki.

 

Ziołowy suplement diety był dystrybuowany do dwudziestu sklepów zajmujących się chińską medycyną w Wielkiej Brytanii. Specyfik był sprzedawany w plastikowych opakowaniach zawierających 180 tabletek.

 

Agencja rządowa zajmująca się regulacją rynku produktów medycznych i zdrowotnych podała wtedy, że zażywanie produktów z aristolochii może prowadzić nawet do śmierci.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze