Haker poszukiwany 12 listami gończymi zatrzymany przez policję

Polska
Haker poszukiwany 12 listami gończymi zatrzymany przez policję
Policja.pl

Łódzcy policjanci zatrzymali 23-letniego Patryka K. poszukiwanego m.in. za hakerstwo, w tym kradzież informacji i uszkadzanie danych teleinformatycznych - poinformowała w czwartek rzeczniczka KWP w Łodzi Joanna Kącka. Poszukiwany został zatrzymany w Warszawie i trafił już do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Poszukiwania prowadzono od 2015 roku. Wśród 126 podstaw prawnych znalazło się aż 12 listów gończych oraz 96 zarządzeń ustalenia miejsca pobytu i 18 nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego - powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Dodała, że 23-latek poszukiwany był przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju do spraw związanych z kradzieżami informacji i uszkadzaniem danych teleinformatycznych, ale także za zwykłymi kradzieżami i kradzieżami z włamaniem, paserstwo, oszustwa - w tym oszustwa komputerowe i ubezpieczeniowe.

 

Zmienił wygląd i styl ubierania się

 

- Haker dokonywał przestępstw komputerowych. Włamywał się m.in. na konta użytkowników portali aukcyjnych podszywając się za nich i dokonując transakcji na swoje konta. Włamywał się także na skrzynki poczty elektronicznej. Z ustaleń wynika, że za uzyskane z przestępczego procederu pieniądze wynajmował mieszkania, gotówkę wydawał także na narkotyki i bogate życie rozrywkowe - dodała mł. insp. Kącka.

 

Ukrywający się przestępca zmienił wygląd. Zapuścił brodę i wąsy, schudł blisko 30 kg, zrobił sobie tatuaże, miał także zmienić styl ubierania.

 

Policjanci ze specjalnej grupy wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Łodzi do poszukiwanego dotarli w środę. W wynajmowanym przez Patryka K. mieszkaniu na warszawskim Mokotowie odkryli uprawę konopi indyjskich. Na miejscu razem ze ściganym 23-latkiem zatrzymano także 25-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli "dilerki" z narkotykami, wiele telefonów komórkowych i karty sim oraz kilka luksusowych zegarków i karty bankomatowe.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze