Sprawa zatrutej narkotykami 14-latki. Cztery osoby tymczasowo aresztowane

Polska

Dwie kolejne osoby zostały w środę aresztowane w sprawie 14-latki z Poznania, która jest w stanie krytycznym po zażyciu narkotyków. W sumie w tej sprawie policja zatrzymała 7 osób. 4 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec jednego zastosowano dozór policyjny. Dwie 16-latki umieszczono w ośrodku wychowawczym.

Osoby zatrzymane to znajomi 14-latki oraz osoby, które dostarczały narkotyki dla tych osób.

 

Pięć osób z zarzutami

 

Cztery osoby, które zostały aresztowane, usłyszały zarzuty udostępniania osobom nieletnim substancji niebezpiecznych, posiadania oraz handlowania narkotykami. Wśród nich jest 17-latek, który przekazał narkotyk 14-latce, oraz 21-letni mężczyzna, który sprzedał narkotyk 17-latkowi.

 

Pozostałych dwóch aresztowanych to mężczyźni w wieku od 20 do 23 lat. W ich mieszkaniach zabezpieczono narkotyki. We wtorek usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu substancji niebezpiecznych.

 

Piąta osoba usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Wobec niej zastosowano dozór policyjny.

 

16-latki trafiły do ośrodka wychowawczego

 

Wśród zatrzymanych są również dwie 16-letnie dziewczyny, które spędzały wieczór z 14-latką. Na wniosek prokuratury, a później decyzją sądu rodzinnego, zostały umieszczone w ośrodku wychowawczym.

 

Według informacji, które przekazał szpital, 14-latka trafiła do placówki w stanie, który nie zagrażał jej życiu. Potem zaczął się on jednak pogarszać z godziny na godzinę. Teraz lekarze określają stan nastolatki jako krytyczny.

 

Wstępne badania krwi wykazały, że w zażytej przez dziewczynkę substancji znajdowało się THC, które jest w składzie zarówno marihuany, jak i haszyszu. Jak poinformował reporter Polsat News Stanisław Wryk, toksykolodzy twierdzą, że narkotyk podany dziewczynie był niebezpieczną mieszanką i mógł być zanieczyszczony.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie