Jechał ponad 145 km/h w pobliżu szkoły. Stracił prawo jazdy. Policja zapowiada więcej kontroli

Polska

Mandat, 10 punktów i zatrzymane prawo jazdy, to konsekwencje jakie poniósł 44-latek, który w Kobiałkach Starych (Lubelskie) przekroczył o ponad 90 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie zwracał uwagi, że porusza się drogą w miejscu szczególnie uczęszczanym przez dzieci. Policja podała, że w związku z końcem wakacji wzmogła kontrole w pobliżu szkół.

Policjanci z łukowskiej drogówki pełniący służbę w Kobiałkach Starych we wtorek po godzinie 19 zauważyli, że drogą biegnącą w obszarze zabudowanym, w pobliżu szkoły, z dużą prędkością jedzie samochód osobowy.


Mimo ustawionego znaku drogowego "Dzieci", który ostrzega o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci lub o bliskości takiego miejsca, kierujący autem 44-latek z Żelechowa (woj. mazowieckie) jechał z prędkością ponad 145 km/h.


Mężczyzna za jazdę z nadmierną prędkością ukarany został pięćsetzłotowym mandatem karnym, a jego "konto" wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Policjanci odebrali mu prawo jazdy. Zatrzymany dokument 44-latek odzyska za trzy miesiące.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie