Nowoczesna prawdopodobnie zmieni nazwę. Chcą usunąć nazwisko Petru

Polska
Nowoczesna prawdopodobnie zmieni nazwę. Chcą usunąć nazwisko Petru
PAP/Rafał Guz

Od dłuższego czasu trwają rozważania dotyczące zmiany nazwy partii, a prawdopodobnie będzie ona polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru - powiedział we wtorek poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas.

Wiosną 2015 r. Ryszard Petru ogłosił powstanie Stowarzyszenia NowoczesnaPL. W związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło ono w lipcu 2015 r. nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Następnie w sierpniu 2015 r. zarejestrowana została partia pod nazwą Nowoczesna Ryszarda Petru (używająca skrótu Nowoczesna), która wystawiła listy w wyborach parlamentarnych 2015 r.

 

- Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad zmianą nazwy, ale ta zmiana prawdopodobnie będzie polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru. Bo dzisiaj pełna nazwa naszej formacji to Nowoczesna Ryszarda Petru, więc pozostanie prawdopodobnie tylko Nowoczesna, to jest jesień tego roku - powiedział Gryglas zapytany o planowane zmiany w partii podczas rozmowy z portalem wPolsce.pl.

 

"Na dzisiaj Lubnauer jest przewodniczącą klubu, a Petru partii"

 

- Na jesieni będziemy mieli także mieli wybory, a więc wtedy sprawa się ostatecznie wyjaśni, na dzisiaj Katarzyna Lubnauer jest przewodniczącą klubu parlamentarnego, a Ryszard Petru zachował stanowisko przewodniczącego partii - powiedział Gryglas.

 

W końcu kwietnia br. Lubanuer została szefową klubu sejmowego Nowoczesnej - przedtem obie funkcje: szefa partii i przewodniczącego jej klubu sejmowego sprawował Petru. Petru powiedział wówczas, że do rozdzielenia obu funkcji doszło na jego wniosek, a on sam pozostając szefem partii zamierza się skoncentrować m.in. na strategii partii i przygotowaniach do najbliższych wyborów samorządowych, które mają odbyć się jesienią przyszłego roku.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie