Gliwice: niedożywione niemowlę w szpitalu. Rodzice unikali szczepień, byli poszukiwani

Polska
Gliwice: niedożywione niemowlę w szpitalu. Rodzice unikali szczepień, byli poszukiwani
Polsat News
zdj. ilustracyjne

Policję zawiadomiła pracownica ośrodka pomocy społecznej, informując, że rodzice nie poddali córki obowiązkowym szczepieniom oraz nie pojawili się z nią na badaniach kontrolnych. Gdy funkcjonariusze odszukali rodzinę, okazało się, że niemowlę było wychudzone. Lekarze stwierdzili u 7-miesięcznej dziewczynki niedobór wzrostu, masy ciała oraz wygłodzenie.

Informacja o tym, że niemowlę nie zostało zaszczepione przekazali pomocy społecznej pracownicy przychodni lekarskiej. Urzędnicy próbowali skontaktować się z rodzicami, ale ci unikali ich, zmieniając miejsce zamieszkania. Dlatego w końcu została powiadomiona policja.

 

Poszukiwani opiekunowe, unikali szczepień

 

Kiedy funkcjonariusze dotarli do rodziców, okazało się, że byli oni poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. 30-letni ojciec ukrywał się, bo był wezwany do odbycia kary 4 miesięcy więzienia. 21-letnia matka była poszukiwana nakazem aresztowania. Para została zatrzymana.

 

Policja poinformowała, że 7-miesięczna dziewczynka nie miała żadnych widocznych obrażeń. Jednak niepokój wzbudził fakt, że była wychudzona.

 

Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia medycznego zdecydowali o przewiezieniu dziecka do gliwickiego centrum medycznego.

 

Rodzicom grozi nawet 5 lat więzienia

 

Lekarze podejrzewają u dziewczynki nieprawidłowy rozwój psychoruchowy. Stwierdzili u niej niedobór wzrostu, masy ciała oraz wygłodzenie. Dziecko poddawane jest dalszym badaniom.

 

Rodzice mogą odpowiedzieć za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie