CBŚP zlikwidowało drukarnię fałszywych pieniędzy

Polska
CBŚP zlikwidowało drukarnię fałszywych pieniędzy
Centralne Biuro Śledcze Policji

Funkcjonariusze łódzkiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali drukarnię fałszywych banknotów w powiecie zgierskim. Drukarnia znajdowała się na prywatnej posesji. Według śledczych przestępcy podrabiali polskie złote, brytyjskie funty, a także banknoty euro.

- Jedno z pomieszczeń gospodarczych było ukryte przed osobami postronnymi - powiedziała rzecznik prasowy komendanta CBŚP Iwona Jurkiewicz. W pomieszczeniu policjanci znaleźli linie do produkcji fałszywek. Funkcjonariusze zabezpieczyli 144 pięćdziesięciofuntowe banknoty z naniesionymi hologramami.

 

Śledczy wstępnie ustalili, że drukarnia przystosowana była do produkcji zarówno polskich jak i zagranicznych banknotów. Na miejscu znaleziono hologramy, papier do produkcji stuzłotówek, kilka drukarek oraz komputery. Sprzęt został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

 

Ponadto w samochodzie jednego z podejrzanych policjanci znaleźli pięć fałszywych banknotów o nominale 20 euro.

 

25 lat za fałszywki

 

W związku ze sprawą zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w trakcie interwencji policji przebywali na terenie posesji. Prokuratura przedstawiła im zarzut produkcji fałszywych banknotów, a sąd postanowił o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Mężczyznom grozi kara 25 lat pozbawienia wolności.

 

Śledczy ustalają, czy fałszywe banknoty trafiły na rynek.

 

polsatnews.pl

bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie