Skradziona naczepa z kawą wartą 900 tys. zł odzyskana przez policję

Polska
Skradziona naczepa z kawą wartą 900 tys. zł odzyskana przez policję
Policja.pl

Policjanci z gorzowskiej drogówki odzyskali skradzioną w Niemczech naczepę wypełniona kawą o wartości prawie 900 tys. zł. Zatrzymano 23-letniego mieszkańca podgorzowskiej Witnicy - poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- 23-latek usłyszał zarzut kradzieży naczepy z towarem. Ponadto okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i zarzuty związane ze składaniem fałszywych zeznań. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia - powiedział Maludy.

 

Rzecznik dodał, że na wniosek prokuratury witniczanin został aresztowany na trzy miesiące.

 

Informację o podejrzanym transporcie gorzowska policja otrzymała w piątek. Wynikało z niej, że w rejonie tego miasta może znajdować się tir ze skradzioną naczepą.

 

Funkcjonariusze drogówki szybko namierzyli pojazd i zatrzymali przy stacji paliw na zjeździe z trasy S3 przy ul. Szczecińskiej. Za jego kierownicą siedział 23-letni witniczanin.

 

Maludy dodał, że skradzioną w Niemczech naczepę wraz z ładunkiem odebrał właściciel. Przy tej sprawie policjanci z Gorzowa współpracowali z kolegami z komendy w Pyrzycach (Zachodniopomorskie).

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie