Podrabiali euro, funty i złotówki. Fałszerzom grozi 25 lat więzienia

Polska
Podrabiali euro, funty i złotówki. Fałszerzom grozi 25 lat więzienia
pixabay/public domain

Zarzut podrabiania banknotów o nominałach 100 zł, 50 funtów brytyjskich i 20 euro postawiła łódzka prokuratura trzem mężczyznom w wieku 41, 44 i 54 lat. Sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Podczas przesłuchania żaden nie przyznał się do stawianych zarzutów.

O decyzji sądu poinformował w poniedziałek prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Jak wyjaśnił, na trop fałszerzy natrafili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji; w ubiegłym tygodniu uzyskali oni informację, że w jednej z miejscowości powiatu zgierskiego (Łódzkie) funkcjonuje nielegalna linia do produkcji pieniędzy.

 

Gdy policjanci udali się pod wskazany adres, w garażu na terenie posesji znaleźli nie tylko komputery i drukarki, ale również arkusze papieru formatu A4 jednostronnie zadrukowane brytyjskimi środkami płatności o nominale 50 funtów. Podczas dalszych czynności zabezpieczono także banknoty o nominale 20 euro z dwustronnym nadrukiem posiadającym taki sam numer seryjny.

 

Według prokuratora, na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 41, 44 i 54 lat; wszyscy usłyszeli zarzuty związane z podrabianiem polskich i zagranicznych banknotów. Podczas przesłuchania żaden nie przyznał się do stawianych zarzutów.

 

"Postępowanie ma charakter rozwojowy. Trwają czynności mające na celu faktyczne określenie skali procederu i kręgu współdziałających osób" - dodał Pakuła.

 

Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im nawet do 25 lat więzienia.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie