"Wypowiedź ministra Jakiego to zagrywka pod publiczkę". Dziewulski w "Tak czy Nie"

Polska

- Wszyscy wiemy, jaki jest stosunek rządu do uchodźców. Wypowiedź Jakiego to zagrywka pod publiczkę - powiedział w "Tak czy Nie" Jerzy Dziewulski, były policjant i antyterrorysta. - Wypowiedź ministra jest podszyta emocjami. Mnie uderzyły wypowiedzi niektórych dziennikarzy, którzy sugerowali, że polscy turyści znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie - odparł Marek Jakubiak z Kukiz'15.

"Za #Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym  również tortury" (pisownia oryginalna - red.) - napisał w niedzielę na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 

- Dla mnie to jest oczywiste, że to jest wypowiedź podszyta emocjami, emocjami związanymi z tym tragicznym zdarzeniem. To, że pan minister Jaki jest młodym człowiekiem i ma emocje to dobrze, tyle tylko, że w międzyczasie został wiceministrem sprawiedliwości. Mam wrażenie, że tutaj poleciał o jedną ulicę za daleko - stwierdził Jakubiak.

 

"Tłum słucha tego, co chce"

 

Zdaniem byłego antyterrorysty Jerzego Dziewulskiego wpis Jakiego to "typowo populistyczne zagranie". - Nie mam co do tego cienia wątpliwości. Zagrał pod publikę. Wiemy, jaki jest stosunek i tego człowieka i całego rządu do emigrantów - dodał.

 

- Tłum słucha tego, co chce. A chce słyszeć "nie dla uchodźców", "torturować", "zabić", "powiesić", bo przestępstwo zostało dokonane na Polakach - stwierdził Dziewulski.

 

Policjanci sfałszowali służbowe notatki


W ten weekend światło dzienne ujrzała także kolejna sprawa z Łodzi, ujawniona dzięki reporterce Polsat News Ewie Żarskiej. Okazało się, że policjanci sfałszowali służbowe notatki i nie przeszukali mieszkania, w którym mogła się znajdować zaginiona młoda kobieta. Dopiero po 11 dniach, gdy z mieszkania wydobywał się fetor, okazało się, że ukryte jest tam ciało poszukiwanej.


Skąd biorą się kolejne zaniedbania ze strony policji? Czy ludzie mogą mieć w Polsce poczucie bezpieczeństwa? Czy to, że Polska nie przyjmuje imigrantów, to wystarczający powód, by rząd mógł ogłosić sukces w dziedzinie bezpieczeństwa? O tym dyskutowali goście programu "Tak czy Nie": były antyterrorysta i szef ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego Jerzy Dziewulski oraz poseł Kukiz '15 Marek Jakubiak.

 

polsatnews.pl

grz/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie