14-latka w stanie krytycznym po zażyciu narkotyków. Pięć osób zatrzymanych

Polska

W krytycznym stanie w szpitalu w Poznaniu znajduje się 14-latka po zażyciu narkotyków. Policja zatrzymała dotychczas pięć osób i zapowiada kolejne zatrzymania.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w poniedziałek, że 14-latka z podejrzeniem zatrucia narkotykami trafiła do szpitala w minionym tygodniu.

 

- Pogotowie zabrało ją w środę do szpitala z jednej z klatek schodowych. Jej stan zaczął się pogarszać aż do krytycznego, w którym jest do dzisiaj. Od następnego dnia zaczęliśmy zatrzymywać osoby, które miały związek z tą sprawą, w tym przekazujących sobie narkotyki - podał Borowiak.

 

Jak dodał, dotąd zatrzymane zostały dwie 16-latki, które trafiły do ośrodka dla nieletnich, 17-latek, który rozprowadzał narkotyki, i dwie inne osoby w wieku 22 i 25 lat, które miały te narkotyki sobie przekazywać.

 

Wcześniej zażywała marihuanę


Andrzej Borowiak powiedział, że badania krwi 14-latki potwierdziły, że wcześniej dziewczyna zażywała marihuanę. - Czekamy jeszcze na dodatkowe badania toksykologiczne, ale na razie nie ma mowy o dopalaczach - podał.

 

17-latek został aresztowany. Policja zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie