Zmarł Roman Giedrojć - Główny Inspektor Pracy

Polska
Zmarł Roman Giedrojć - Główny Inspektor Pracy
PAP/Jacek Turczyk

- Zmarł Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć - poinformowała rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska. Zmarł nagle w niedzielę w szpitalu w Bydgoszczy. Miał 67 lat.

Giedrojć został Głównym Inspektorem Pracy 4 lutego 2016 r, powołany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

 

Od 1985 r. pracował w Inspekcji, przed powołaniem na jej szefa był kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku.

 

W latach 2006-08 roku był zastępcą głównego inspektora pracy. Wcześniej - od 1986 r. był inspektorem pracy, potem nadinspektorem i kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koszalinie. Po zmianach administracyjnych - w OIP w Gdańsku. Po 2008 roku był kierownikiem słupskiego oddziału OIP w Gdańsku.

 

W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP III kadencji. Od 1998 r. do października 2001 r. - wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pracy.

 

W 2014 r. został wybrany radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego. Był magistrem inżynierem o specjalności technika motoryzacyjna i energetyka. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie i Akademię Rolniczą w Lublinie.

 

Wykładał prawo pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz w Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania w Słupsku

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie