Podejrzany o zabójstwo uciekł z prokuratury. Zbiega udało się złapać

Polska
Podejrzany o zabójstwo uciekł z prokuratury. Zbiega udało się złapać
Polsat News

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, który uciekł w niedzielę po przesłuchaniu z budynku prokuratury w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Poszukiwania trwały około godziny. Prokurator nie chciał podać szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób doszło do ucieczki. Wg lokalnych mediów podejrzany wyskoczył z okna pierwszego piętra budynku.

W niedzielę wczesnym popołudniem 33-latek został doprowadzony przez policję do siedziby skarżyskiej prokuratury. Postawiono mu zarzut zabójstwa mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono w kwietniu tego roku.

 

- Po postawieniu zarzutów i przesłuchaniu przez prokuratora, podejrzany oczekiwał w budynku prokuratury na dalsze czynności. Prokurator przygotowywał wniosek do sądu o areszt. W pewnym momencie zatrzymany powiedział policjantom, którzy go pilnowali, że musi skorzystać z toalety. Policjanci go tam zaprowadzili. Mężczyzna uciekł z toalety - opisywał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

 

Usłyszy kolejny zarzut

 

Zorganizowano policyjną obławę. Po około godzinie zbiega zatrzymano na terenie miasta.

 

- W związku z ucieczką mężczyźnie jeszcze dziś ma zostać postawiony zarzut samouwolnienia się. Prokurator wystąpi też z wnioskiem do sądu o areszt dla niego - dodał Prokopowicz.

 

Kolejne szczegóły dotyczące sprawy prokuratura ma podać w poniedziałek.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie