Koncerty, warsztaty i wspólne czytanie. W Otwocku odbył się rodzinny Piknik Muzyczny

Kultura
Koncerty, warsztaty i wspólne czytanie. W Otwocku odbył się rodzinny Piknik Muzyczny
Polsat News

Dzisiejszą niedzielę ciekawie można było spędzić tuż koło Warszawy. Na Otwockim Pikniku Muzycznym wspólnie bawili się i duzi i mali. Rodzinną imprezę zorganizowała Fundacja Promocji Kultury "OtwArte". Można było wziąć udział w warsztatach muzycznych, a także w literackim pikniku dla najmłodszych.

Fundacja Promocji Kultury "OtwArte" jest pomysłodawcą i organizatorem Otwockiego Pikniku Muzycznego, którego pierwsza edycja odbyła się z dużym powodzeniem w 2014 roku.

 

Założeniem imprezy jest stworzenie dla mieszkańców Otwocka i powiatu otwockiego oraz turystów atrakcyjnej oferty kulturalnej w okresie wakacji.

 

Wspólne czytanie na trawie

 

W ramach pikniku odbyły się warsztaty muzyczne, prowadzone metodą E. Gordona pn. "Muniania" , warsztaty psychoedukacyjne pod nazwą "Podróż przez krainy emocji", piknik literacki dla najmłodszych "Czytanie na Trawie", a na zakończenie - Koncert Promenadowy.

 

- Wspólnym mianownikiem wszystkich wydarzeń jest niezwykła wrażliwość i wielki talent występujących podczas imprezy artystów. Każdy z nich z wielką pasją i zaangażowaniem tworzy muzykę, a ich barwne interpretacje na długo zapadają w pamięć - przekonują organizatorzy.

 

Plenerowe koncerty

 

Koncerty na świeżym powietrzu także mają wyjątkowy charakter, wpisują się w bogatą tradycję koncertów promenadowych, które odbywają się na całym świecie na dziedzińcach zamków, w parkach czy muszlach koncertowych.

 

Ze względu na szeroką ofertę kulturalną, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane było do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcane będą do udziału całe rodziny.

 

polsatnews.pl

 

 

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie