"Polska nie jest izolowana w UE, broni swoich racji". Szydło odpowiada Macronowi

Polska
"Polska nie jest izolowana w UE, broni swoich racji". Szydło odpowiada Macronowi
PAP/Jacek Turczyk

Odnosząc się do słów francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, premier Beata Szydło powiedziała w sobotę, że Polska "ani nie jest izolowana w Europie, ani nie jest z nikim skonfliktowana", natomiast "broni swoich praw i swoich racji, tak jak wszystkie pozostałe kraje europejskie"

Francuski przywódca, komentując w piątek w Bułgarii sprzeciw Polski wobec zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych, ocenił, iż stawia się ona (Polska-red.) "na marginesie" Europy w "wielu kwestiach". - Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra - powiedział Macron.

 

- My nie będziemy w tej chwili przyjmowali takiej oto polityki, że mamy poddawać się dyktatowi innych. Nie, chcemy mieć swoje zdanie. Chcemy być lojalnym, solidarnym członkiem UE i takim jesteśmy - powiedziała w TVP Info premier Beata Szydło.

 

"Przyszłość UE ważna dla Polski"

 

Podkreśliła, że Polska jest i będzie w Unii Europejskiej. Jak dodała, opozycja i wszyscy ci, którzy "próbują budować jakiś konflikt czy pokazywać skonfliktowanie Polski z UE", mają "nieczyste intencje".

 

- Dla Polski bardzo ważna jest przyszłość Unii Europejskiej, Europy i dlatego próbujemy powiedzieć o tym, że jest potrzebna refleksja nad tym, aby UE zastanowiła się czy kierunek, w którym podąża jest tym, w którym powinna pójść - powiedziała Szydło.

 

- Dla Polski ważne jest to, aby Unia przetrwała - dodała szefowa rządu.

 

W piątek wiceszef MSZ Marek Magierowski wezwał "w trybie pilnym" chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué i - jak poinformował MSZ - "wyraził oburzenie rządu RP po aroganckich słowach prezydenta Francji Emmanuela Macrona".

 

PAP

bas/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie