Prezydent Duda złożył kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej

Polska
Prezydent Duda złożył kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej
PAP/Adam Warżawa

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. O godz. 11 w pobliskiej Sali BHP prezydent weźmie udział w debacie dotyczącej zmian w konstytucji.

Prezydentowi towarzyszył wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Kwiaty przed bramą złożyli także m.in.: marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef "Solidarności" Piotr Duda.

 

W debacie organizowanej przez NSZZ "Solidarność", oprócz głowy państwa, wezmą udział też m.in. marszałek Senatu, szef "Solidarności", jej były przewodniczący Marian Krzaklewski, wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha, a także eksperci.

 

Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji wyszedł prezydent Duda w czasie uroczystości w święto Konstytucji 3 maja. Powiedział wówczas, że chce, aby referendum odbyło się w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Według niego Polacy powinni móc wypowiedzieć się na temat obowiązującej od 20 lat konstytucji i określonego w niej modelu ustrojowego.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie