Mularczyk ostrzega Macrona przed bojkotem. "Wtedy naprawdę zaboli"

Polska
Mularczyk ostrzega Macrona przed bojkotem. "Wtedy naprawdę zaboli"
Polsat News

"Panie @EmmanuelMacron jeszcze chwila i doprowadzisz Pan do bojkotu w PL francuskich towarów, wtedy naprawdę zaboli" - napisał na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Skomentował w ten sposób wypowiedź francuskiego prezydenta, który powiedział, że polski rząd "stawia się na marginesie Europy".

- Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra - podkreślił Emmanuel Macron na wspólnej konferencji z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem w Warnie, w ostatnim dniu swej podróży po krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

 

 

"Nie zna tego, co się dzieje w naszej części Europy"


- Polska nie jest izolowana, o czym świadczy m.in. wizyta w Warszawie sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga oraz wizyta szefów dyplomacji Rumunii i Turcji - powiedział o tych słowach szef MSZ Witold Waszczykowski.


Dodał, że "prezydent Macron po prostu nieuważnie śledzi media i nie zna tego, co się tutaj dzieje w naszej części Europy, ale tak czasami się zdarza".


Z kolei premier Beata Szydło dla portalu wpolityce.pl doradziła prezydentowi Francji, "żeby zajął się sprawami swojego kraju".


- O przyszłości Europy nie będzie decydował prezydent Francji, tylko wszyscy członkowie Wspólnoty - podkreśliła.

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie