Aznavour w hollywoodzkiej Alei Sław

Kultura
Aznavour w hollywoodzkiej Alei Sław
PAP/EPA/MIKE NELSON

Słynny francuski kompozytor, piosenkarz i aktor Charles Aznavour odsłonił w czwartek swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. W ciągu trwającej 70 lat kariery artystycznej napisał on ponad tysiąc piosenek i sprzedał 180 mln płyt.

Aznavour dołączył do 2617 sław, które mają już swoje gwiazdy na chodniku wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles.

 

Podczas ceremonii 93-letni artysta wspomniał o swoim ormiańskim pochodzeniu. - Po francusku rozmawiam w pracy, ale w domu, wśród najbliższych, mówię ciągle po ormiańsku. To fantastyczne, żyć w dwóch kulturach - powiedział Aznavour.

 

Francuski Frank Sinatra

 

Charles Aznavour, który często jest nazywany francuskim Frankiem Sinatrą, urodził się 22 maja 1924 r. w Paryżu jako syn ormiańskich imigrantów.

 

Karierę rozpoczął w latach 40. Jego największe przeboje to m.in.: "La Boheme", "Isabelle", "Hier Encore", "She". Współpracował też z takimi artystami jak: Edith Piaf, Fred Astaire, Frank Sinatra, Andrea Bocelli, Bing Crosby, Ray Charles, Bob Dylan. Aznavour zagrał w ponad 60 filmach, m.in. w "Blaszanym bębenku" niemieckiego reżysera Volkera Schloendorffa.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie