Zdjął zabytkową szablę ze ściany i wyszedł. Policja odzyskała skradzioną broń

Polska
Zdjął zabytkową szablę ze ściany i wyszedł. Policja odzyskała skradzioną broń
Policja.pl

Policja odzyskała zabytkową szablę skradzioną z jednej z łódzkich galerii. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 23 i 33 lat. Młodszy odpowie za kradzież zabytkowego artefaktu, drugi - za paserstwo. Obu grozi kara do 5 lat więzienia.

Jak ustalono, do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 sierpnia. Ok. godziny 16:00 młody mężczyzna wszedł do jednej galerii z antykami na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Wykorzystując nieuwagę właścicieli, z ekspozycji skradł zabytkową szablę.

 

 

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się we wnętrzu lokalu.

 

 

Po kilku dniach policja ustaliła personalia mężczyzny. Okazało się, że kradzieży dokonał 23-latek nie mający stałego miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży, jednak po kilku minutach zmienił zdanie.

 

Ustalono również miejsce przechowywania zabytkowej szabli. Znajdowała sią ona w mieszkaniu 33-letniego mężczyzny. Ten na widok policji zaczął uciekać, został jednak zatrzymany. Szabla została odzyskana. 23-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży, natomiast 33-latek usłyszał zarzut paserstwa. Obu grozi kara do 5 lat więzienia.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie