Media: makijaż prezydenta Macrona kosztował dotąd 26 tys. euro

Świat
Media: makijaż prezydenta Macrona kosztował dotąd 26 tys. euro
PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

26 tys. euro zapłacono przez pierwsze trzy miesiące prezydentury Emmanuela Macrona makijażystce, która dba o jego dobry wygląd - podał w czwartek francuski tygodnik "Le Point". To i tak mniej, niż kosztowała osobista makijażystka Francois Hollande'a.

Różnica jest taka, że w czasach Hollande'a makijażystka miała etat w Pałacu Elizejskim, natomiast Macron wynajmuje zewnętrzną specjalistkę, która wystawia faktury.

 

"Le Point" dotarł do dwóch takich dokumentów, na kwoty 10 tys. i 16 tys. euro. Wystawiła je Natacha M., która twarzą Macrona zajmowała się już w czasie jego zwycięskiej kampanii wyborczej. W sumie więc dotychczasowe koszty makijażu prezydenta wynoszą 26 tys. euro.

 

Makijażystka Hollande'a miała pensję w wysokości 6 tys. euro na rękę miesięcznie, co oznacza, że razem z podatkami i różnymi składkami kosztowała Pałac Elizejski ponad 30 tys. euro na kwartał - wyliczył "Le Point".

 

Przy okazji francuskie media przypomniały, jaką sensację wywołała w ubiegłym roku informacja, że fryzjer Hollande'a, który dbał o jego fryzurę przez pięć lat prezydentury, zarabiał miesięcznie prawie 10 tys. euro brutto, plus zwrot kosztów za mieszkanie.

 

Ile zarabia fryzjer Macrona dotychczas nie podano.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie