Kopali i uderzyli butelką w głowę młodą Ukrainkę. Policja szuka sprawców pobicia w Lublinie

Polska
Kopali i uderzyli butelką w głowę młodą Ukrainkę. Policja szuka sprawców pobicia w Lublinie
Policja Lublin

Dwaj młodzi mężczyźni i kobieta zaczepili 23-letnią Ukrainkę w okolicach Pl. Lecha Kaczyńskiego w centrum miasta. Kobieta nad ranem 13 sierpnia wracała z klubu razem z koleżankami. Doszło do szarpaniny, a potem sprawcy zaczęli bić i kopać 23-latkę. Ukrainka została też uderzona butelką w głowę. Policjanci opublikowali wizerunki napastników i proszą o pomoc w ich ujęciu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Osoby, które rozpoznają napastników policja prosi o kontakt. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997.

 

Do pobicia doszło 13 sierpnia przed godz. 5:00 rano w centrum  Lublina.  Młoda kobieta wracając z koleżankami z klubu została zaczepiona przez grupę nieznajomych osób. Między nimi doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które  później przerodziły  się w agresję fizyczną. 

 

Doznała urazu głowy

 

23-latka została uderzona w głowę butelką.  Z obrażeniami ciała zgłosiła się później  do szpitala, a lekarz powiadomił policję.

 

Postępowanie w sprawie pobicia prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Nadzór nad  śledztwem  przejęła Prokuratora Rejonowa Lublin-Południe.

 

Za stosowanie przemocy  wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja opublikowała wizerunek sprawców pobicia Ukrainki.

 

polsatnews.pl

paw/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze