Dwa wypadki na A2. Otwarto bramki, by rozładować korki

Polska
Dwa wypadki na A2. Otwarto bramki, by rozładować korki
Facebook/Osp KSRG Łyszkowice

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łowicz i Skierniewice w kierunku Warszawy. Ranne zostały trzy osoby. Do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym doszło takżę pomiędzy węzłem Łódź Północ a węzłem Stryków. Otwarto bramki techniczne na zjazdach na Brzeziny i Stryków, aby rozładować tworzące się tam korki.

Jak informuje Łukasz Poborski z policji w Łowiczu, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą uderzył w jadącego przed nim busa mercedes sprinter. Następnie bus uderzył w tył znajdującego się przed nim ciężarowego dafa z naczepą.

 

Trzech mężczyzn podróżujących busem odniosło obrażenia. Dwóch z nich przewieziono do szpitala w Skierniewicach, jednego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Łodzi.

 

Obecnie ruch w kierunku Warszawy odbywa się jednym pasem.

 

Zablokowana możliwość wjazdu

 

Policja zablokowała możliwość wjazdu na autostradę A2 w kierunku Warszawy na węźle w Strykowie oraz węźle Łowicz.

 

Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski informuje, że w związku z wypadkiem kierowcy, którzy znaleźli się na odcinku autostrady między miejscem wypadku i węzłem Łowicz, zostaną przez policję sukcesywnie wypuszczeni w kierunku stolicy.

 

- Ci, którzy minęli węzeł Łódź Północ i nie dojechali do węzła Łowicz, będą kierowani drogą wojewódzką 704 i drogą krajową nr 14 do Łowicza i dalej DK 92 i DK 70 do węzła Skierniewice, gdzie ponownie zjadą na autostradę - wyjaśnia.

 

 

Konieczne objazdy

 

W związku z decyzją o zamknięciu na węźle Łódź Północ łącznic prowadzących do Warszawy (zarówno od strony Gdańska, jak i Katowic) drogowcy sugerują następujące objazdy: od strony Gdańska należy zjechać z autostrady A2 na węźle Kutno Wschód i jechać w kierunku stolicy DK 92, ewentualnie w Łowiczu zjechać na DK 70 i dojechać do autostrady A2 (węzeł Skierniewice) i kontynuować podróż do Warszawy.

 

W przypadku minięcia węzła Kutno Wschód, należy dojechać do węzła Łódź Północ, gdzie trzeba zjechać na A2 w kierunku Poznania i dalej na węźle Stryków zjechać na DK 14, skąd można dojechać do Łowicza i podążać DK 92 w kierunku Warszawy, bądź w Łowiczu zjechać na DK 70, którą można powrócić na autostradę A2.

 

Trzecią możliwością jest dojechać autostradą A1 do węzła Brzeziny, zjechać w tym miejscu na DK 72 i kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd drogą ekspresową S8 można dotrzeć do Warszawy.

 

Jadący od strony Katowic powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na S8, skąd można bezpośrednio dotrzeć do Warszawy. W przypadku minięcia węzła Piotrków Trybunalski Zachód, należy dotrzeć do węzła Brzeziny i dalej DK 72 kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd S8 prowadzi do Warszawy.

 

Z kolei od strony Poznania trzeba autostradą A2 dojechać do węzła Stryków, skąd Dk 14 kierować się do Łowicza i dalej DK 92 bezpośrednio do Warszawy, lub zjechać na DK i dojechać nią do węzła Skierniewice, gdzie można ponownie wjechać na autostradę A2.

 

Zdaniem Zalewskiego wiele wskazuje na to, że normalny ruch na A2 uda się przywrócić w późnych godzinach popołudniowych.

 

Drugi wypadek

 

W środę doszło także do kolejnego wypadku na A2.

 

Pomiędzy węzłem Łódź Północ a węzłem Stryków doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Jedna osoba została ranna. To kolejny wypadek, który zdarzył się w środę na autostradzie A2.

 

Jak informują drogowcy, zablokowana jest łącznica zjazdowa z Gdańska w kierunku na Poznań na węźle Łódź Północ. 

 

W związku z tym apelują, aby jadący z północy w kierunku Poznania kierowali się na węźle Kutno Wschód na drogę krajową 92, natomiast jadący z południa Polski na węźle Łódź Południe powinni zjechać na drogę ekspresową S8. Z kolei kierowcy poruszający się od strony Warszawy proszeni są o zjechanie na węźle Łódź Północ na autostradę A1 i dojechać do drogi ekspresowej S8 w kierunku na Sieradz.

 

Zdaniem drogowców utrudnienia w ruchu mogą potrwać, co najmniej do godz. 16.30.

 

PAP

zdr/prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze