Po ataku w Barcelonie postawiono betonowe bariery wokół katedry w Kolonii

Świat
Po ataku w Barcelonie postawiono betonowe bariery wokół katedry w Kolonii
Flickr/Charlie/CC BY 2.0/Zdj. ilustracyjne

Niemiecka policja ustawiła betonowe bariery wokół słynnej gotyckiej katedry w Kolonii. Decyzję podjęto w związku z doniesieniami, że terroryści z Katalonii chcieli dokonać zamachu na barcelońską bazylikę Sagrada Familia, inną perłę architektury.

- Po analizie ataków w Europie podjęliśmy decyzję, by działać tak szybko, jak to możliwe - oświadczył rzecznik policji cytowany w środę przez agencję Reutera. - Naszym zadaniem jest ochrona miejsc wrażliwych, a katedra jest symbolem Kolonii, znanym na całym świecie - dodał.

 

Kolońska katedra pod wezwaniem świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny należy do najważniejszych katolickich świątyń w Niemczech.

 

Reuters informuje, że po zeszłotygodniowym zamachu w centrum Barcelony, gdzie furgonetka wjechała w tłum zabijając 13 osób, w wielu niemieckich miastach wzmocniono środki bezpieczeństwa. Wcześniej obawiano się, że stawianie betonowych zabezpieczeń odstraszy turystów.

 

W Berlinie bariery otaczają miejsce jarmarku bożonarodzeniowego, gdzie w grudniu 2016 roku islamski terrorysta wjechał ciężarówką w tłum ludzi, zabijając 12 osób i raniąc ponad 50. Reuters zastrzega jednak, że poza tym rozwiązaniem nie wprowadzono wielu dodatkowych zabezpieczeń.

 

We wtorek hiszpański dziennik "El Mundo" poinformował, że grupa terrorystyczna odpowiedzialna za zamachy w Katalonii z czwartku i piątku planowała atak na bazylikę Sagrada Familia w Barcelonie i inne budynki w tym mieście. Zdaniem policji zamachowcy planowali zamach z użyciem środków wybuchowych, jednak z powodu niespodziewanego wybuchu w ich bazie logistycznej w Alcanar, 200 km od Barcelony, zmienili plany i postanowili przeprowadzić zamachy przy użyciu samochodów.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie