Koncert Allah-Las w Holandii odwołany z powodu zagrożenia terrorystycznego. Jutro zespół ma wystąpić w Polsce

Świat
Koncert Allah-Las w Holandii odwołany z powodu zagrożenia terrorystycznego. Jutro zespół ma wystąpić w Polsce
PAP/EPA/Arie Kievit

Z powodu zagrożenia terrorystycznego w Rotterdamie na zachodzie Holandii odwołano w ostatniej chwili koncert, który miał się odbyć wieczorem. W sali Maassilo miała zagrać kalifornijska grupa Allah-Las, jednak imprezę odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji. - Już po odwołaniu przed klubem znaleziono furgonetkę, w której były butle z gazem - powiedział burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

- Kierowcę furgonetki z hiszpańską rejestracją zatrzymała policja, która przesłucha podejrzanego - powiedział w środę wieczorem Aboutaleb podczas konferencji prasowej.

 

Zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym.

 

Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30; otwarcie drzwi dla publiczności zaplanowano na godz. 19.30.

 

Wieczorem przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych, rozmieszczono też funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

 

 

Jutro zespół ma wystąpić w warszawskim klubie Niebo. Agencja Go Ahead poinformowała, że koncert odbędzie się zgodnie z planem.

 

W rozmowie z dziennikiem "The Guardian" w zeszłym roku muzycy powiedzieli, że nazwa grupy nie miała na celu obrazy uczuć religijnych, chcieli jedynie, żeby brzmiała wzniośle.

 

Muzycy często odpowiadali też na maile od urażonych muzułmanów, wyjaśniając, że nie mieli złych intencji.

 

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie