Jacek Sasin: PiS nie roztacza parasola ochronnego nad nikim, kto łamie prawo

Polska

- Policjanci powinni wykonywać swoje obowiązki bez względu na poglądy jakie dane organizacje prezentują. Ze strony ministra spraw wewnętrznych nie będzie innych wytycznych - powiedział w programie "Graffiti"Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, komentując oświadczenie wielkopolskiego NSZZ Policjantów.

"Z niepokojem obserwujemy bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie zawsze spotykają się z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie są nawet z nieznanych nam powodów często usprawiedliwiane jako element walki politycznej. Taka sytuacja prowadzi do wzrostu zachowań agresywnych również innych osób, które obserwując to, co się dzieje na arenie politycznej mają przekonanie o swojej bezkarności" - napisał w imieniu wielkopolskich związkowców wiceprzewodniczący Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Andrzej Szary.

 

"Policja powinna się trzymać z dala od polityki"

 

O komentarz w tej sprawie pytany był w Polsat News poseł PiS Jacek Sasin. - PiS nie roztacza parasola ochronnego nad nikim, kto łamie prawo. List jest sprawą czysto polityczną i wpisuje się w retorykę opozycji. Policja powinna trzymać się z dala od polityki, strzec porządku i bezpieczeństwa obywateli  - powiedział.

 

Dodał, że autor pisma odnosi się jedynie do grup prawicowych, a zupełnie pomija działania środowisk lewicowych. - Trzeba patrzeć na sprawę całościowo, a nie odwoływać się do elementów, które są akurat wygodne - mówił Sasin.

 

"Element walki politycznej"

 

Poseł PiS skomentował również działania rządu po przejściu nawałnicy. Jego zdaniem rząd powinien przeanalizować czy reagowano prawidłowo od początku akcji ratunkowej.

 

- Trzeba byłoby przyjrzeć się koordynacji działań. Wojsko zostało wprowadzone wówczas, gdy służby ratunkowe, głównie straż pożarna, nie było w stanie poradzić sobie z pewnymi elementami. Zarzuty jakie w tej sprawie stawia opozycja to element walki politycznej. Rząd zareagował w momencie, gdy otrzymał informacje od samorządów - ocenił Sasin.

 

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT

 

Poseł PiS był też  pytany o powołanie komisji śledczej ws. wyłudzeń podatku VAT. Powiedział, że trwają rozmowy na ten temat.  - Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie powstanie. Jest to raczej kwestia miesięcy, nie tygodni. Dzisiaj mamy komisję, która zajmuje się aferą Amber Gold, mamy komisję reprywatyzacyjną. Trzeba poczekać do czasu zakończenia pracy komisji ds. Amber Gold - powiedział Sasin.

 

polsatnews.pl

 

 

nro/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie