W Turkmenistanie zarejestrowano pierwsze schronisko dla zwierząt

Świat
W Turkmenistanie zarejestrowano pierwsze schronisko dla zwierząt
Laika ac/Flickr.com/CC BY-SA 2.0
Aszchabad (Turkmenistan). Zdjęcie ilustracyjne

W Turkmenistanie zarejestrowano pierwsze w tym kraju schronisko dla bezdomnych zwierząt. Decyzja władz jest związana z przygotowaniami do międzynarodowych mistrzostw sportowych, które mają odbyć się we wrześniu w stolicy - podaje we wtorek Radio Wolna Europa.

Prywatne schronisko "Wyspa nadziei" zostało założone już wcześniej przez mieszkankę małej miejscowości pod Aszchabadem - Tatianę Galberg. Obecnie w placówce przebywa ok. 100 psów i 50 kotów uratowanych z ulicy.

 

Władze obiecały rządowe wsparcie; schronisko ma dostać od państwa teren do zagospodarowania i leki dla zwierząt.

 

Aktywiści: bezdomne zwierzęta dostają truciznę

 

W ostatnim czasie turkmeńscy obrońcy praw zwierząt potępili prowadzoną w kraju brutalną kampanię zabijania bezdomnych zwierząt. Aktywiści twierdzą, że zwierzętom żyjącym na ulicy podaje się truciznę.

 

Ich zdaniem akcja prowadzona jest ze względu na zbliżające się mistrzostwa Azji w sztukach walki, które mają odbyć się w Turkmenistanie w dniach 17-27 września.

 

W ramach przygotowań do tego prestiżowego dla Turkmenistanu wydarzenia do czasu zakończenia mistrzostw w kraju zakazano sprzedaży alkoholu, byli więźniowie powinni trzymać się z dala od obiektów sportowych, a żebracy mają opuścić ulice stolicy.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie