Ojciec skazanego za gwałt nastolatka postrzelił sędziego. Sędzia przeżył, napastnik zginął

Świat
Ojciec skazanego za gwałt nastolatka postrzelił sędziego. Sędzia przeżył, napastnik zginął
pixabay/Jabbacake
Zdjęcie ilustracyjne

Według relacji świadków mężczyzna czekał na sędziego Josepha Bruzzesa na parkingu sądu w Steubenville w Ohio (USA). Gdy sędzia był blisko wejścia do budynku napastnik miał do niego podejść i z bliskiej odległości kilkakrotnie postrzelić go w brzuch. Zarówno sędzia Bruzzes, który miał broń, jak i kurator sądowy obecny na miejscu zdarzenia, odpowiedzieli ogniem. Zastrzelili napastnika.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek.

 

Po obejrzeniu nagrań z kamer monitoringu szeryf Steubenville Fred Abdalla uznał, że atak był zaplanowany. - To była zaplanowana z zimną krwią próba zabójstwa - powiedział.

 

Według szeryfa, gdyby nie kurator napastnik strzelałby tak długo, aż zabiłby Bruzzese'a.

 

65-letni sędzia został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny.

 

Ojciec gwałciciela

 

Zabitego napastnika policja zidentyfikowała jako Nate'a Richmonda. Syn Richmonda - Ma'lik w 2013 r. został uznanym za winnego gwałtu na 16-letniej uczennicy ze szkoły w Steubenville.

 

Sprawa wyszła na jaw w 2012 r., gdy uczniowie szkoły zaczęli przesyłać sobie zdjęcia z nocnej imprezy, na których został uwieczniony gwałt.

 

16-letni wówczas Malik - członek szkolnej drużyny futbolowej - został skazany na 10-miesięczny pobyt w zakładzie poprawczym.

 

Brak powiązań z czynem syna

 

Policja ustala, jaki był motyw podejrzanego. Jej zdaniem, nie ma powiązań między atakiem Nate'a Richmonda a sprawą jego syna.

 

Telewizja CNN dotarła do informacji, że Nate Richmond był jednym z powodów w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa była nadzorowana przez sędziego Bruzzese'a. Jej szczegóły nie są jednak znane.

 

CNN, USA Today

bas/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze