Mieli nakłaniać świadków do zmiany zeznań. Zatrzymano Azera i dwóch Polaków

Polska
Mieli nakłaniać świadków do zmiany zeznań. Zatrzymano Azera i dwóch Polaków
CBŚP

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali trzech mężczyzn, którzy - groźbą i pieniędzmi - nakłaniali świadka do zmiany zeznań w toczącej się sprawie - dowiedziała się PAP w CBŚP.

Zatrzymani to: obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz dwaj Polacy: Hubert N. (31) i Kazimierz B. (61 l.). Dwaj pierwsi podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka, aby zmienił zeznania w postępowaniu sądowym toczącym się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. Z kolei Kazimierz B. nakłaniał świadka do zmiany zeznań, oferując mu pieniądze.

 

CBŚP apeluje, by zgłaszały się osoby, które mogły zostać pokrzywdzone przez podejrzanych; z ustaleń policji wynika bowiem, że nie wszystkie ich czyny zostały ujawnione i pokrzywdzonych może być więcej. - Informacje w tej sprawie można zgłaszać do jeleniogórskiego wydziału CBŚP - osobiście bądź telefonicznie pod numerami 71 340 42 95 lub 75 762 02 01 - powiedziała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Dodała, że policja zapewnia anonimowość.

 

Znaleziono m.in. plantację konopi

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka i nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się sprawie karnej przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N.

 

Jak poinformowała Jurkiewicz, w trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł. Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci znaleźli plantację konopi; w tej sprawie zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna - Dariusz S. (46 l.).

 

Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia - elektroniczne urządzenie do wykrywania obecności środków odurzających.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie