Poszukiwany za oszustwa wpadł w ręce policji. "Wykorzystywał młode kobiety"

Polska

Sądy i prokuratury wydały aż 76 postanowień o poszukiwaniu Bartosza B. 22-latek oszukiwał klientów na aukcjach internetowych, w których oferował telefony i sprzęt komputerowy. W cały proceder wciągał kobiety, z którymi nawiązywał bliższe znajomości. Policjanci namierzyli go w wynajętym mieszkaniu w Poznaniu.

Bartosz B.,  ukrywał się od marca ub. roku. Jego sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

 

- Zatrzymany Bartosz B. w przeszłości popełniał różne przestępstwa przede wszystkim polegające na przywłaszczeniu pieniędzy i na oszustwach internetowych - powiedział polsatnews.pl rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

 

Wypracowany schemat

 

22-latek miał pobierać pieniądze od klientów aukcji internetowych przed wysłaniem zakupionych produktów m.in telefonów i sprzętu elektronicznego. Po zainkasowaniu pieniędzy zrywał wszelki kontakt.

 

- W swoich działaniach wykorzystał też kilka młodych kobiet, z którymi nawiązywał bliższe znajomości - dodał rzecznik policji.

 

B. mówił kobietom, że prowadzi firmę i musi przenieść rachunek bankowy. W czasie przenosin rachunku wykorzystywał ich konta .

 

- Na konta wpływały różne sumy pieniędzy, a on prosił o ich wypłatę. Gdy zaczynały się problemy, mężczyzna znikał z gotówką - powiedział Borowiak.

 

5 listów gończych

 

Sądy i prokuratury wystawiły łącznie 76 nakazów i postanowień o poszukiwaniu. Było to także pięć listów gończych i pięć zarządzeń o osadzeniu w areszcie śledczym.

 

Bartosz B. został po zatrzymaniu  przetransportowany do poznańskiego aresztu.


Za oszustwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PAP, polsatnews.pl

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie