Barcelona pozywa Neymara. Chce m.in. zwrotu 8,5 mln euro

Świat
Barcelona pozywa Neymara. Chce m.in. zwrotu 8,5 mln euro
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Zdaniem klubu Brazylijczyk złamał postanowienia kontraktu wiążącego obie strony. 25-letni piłkarz ma zwrócić premię lojalnościową oraz zapłacić 8,5 miliona euro odszkodowania.

W połowie ubiegłego roku Neymar przedłużył umowę z Barceloną do 2021 r., ale kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, że nie jest już zadowolony z gry w tym klubie i chce odejść. Po długich perypetiach ostatecznie trafił do PSG za rekordową w historii futbolu kwotę 222 mln euro.

 

Klub i zawodnik rozstali się w atmosferze konfliktu, co najlepiej ilustruje wtorkowy komunikat Barcelony. Premia lojalnościowa, której zwrotu domaga się Barcelona została wypłacona Neymarowi po podpisaniu nowego kontraktu w 2016 roku.

 

"Paris Saint-Germain powinno przejąć obowiązek uiszczenia tej wpłaty, jeśli sam zawodnik nie może tego zrobić" - napisano w oświadczeniu.

 

Pozew trafił do hiszpańskiego sądu, jego szczegóły zostały przesłane Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF), aby ta przekazała je francuskiemu związkowi (FFF) oraz Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

 

PAP

 

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie