27 medali dla polskich policjantów. Na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych

policja.pl

12 złotych, 12 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli polscy funkcjonariusze po 10 dniach rywalizacji na XVII Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles. W zawodach wystartowała dziewięcioosobowa reprezentacja. Na 30 startów aż 27 zakończyli medalami.

W Igrzyskach wystartowali: insp. Tomasz Kubicki (KWP Opole) - kierownik reprezentacji, insp. Tadeusz Stuchlik (KWP Katowice), podinsp. Maciej Wojciechowski i nadkom. Grzegorz Tomczak (WSPol. Szczytno), kom. Adam Thiel (KWP Gdańsk), st. sierż. Anna Wojtulewicz (KWP Białystok), st. sierż. Anna Ficner (KWP Wrocław), st. sierż. Łukasz Oślizło (KWP Katowice) i sierż. Szymon Kulka.

Bieg przełajowy, sztafeta i biathlon

Szymon Kulka zdeklasował rywali wygrywając wszystkie swoje starty i zdobywając 3 złote medale w biegach na dystansach 5 km i 10 km oraz w biegu przełajowym na dystansie 5 km.

Łukasz Oślizło również wygrał swoje 3 biegi: na dystansie 800 m, 1500 m i 3000 m z przeszkodami. Anna Ficner zdobyła 2 złota w biegu przełajowym na dystansie 5 km i w biegu po schodach oraz srebro w biathlonie w sztafecie kobiecej i brąz indywidualnie.

Anna Wojtulewicz wywalczyła złoto w biegu na 3000 m z przeszkodami i 3 srebra w biegu przełajowym na dystansie 5km, w biathlonie indywidualnie oraz w sztafecie kobiecej.

Powrót po kontuzji i złote medale

Maciej Wojciechowski, po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, zdobył 2 złote medale: w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz biathlonie indywidualnie i 3 srebrne medale w biathlonie w sztafecie męskiej i sztafecie mieszanej oraz w drużynowym biegu przełajowym.

Po dwa srebrne medale zdobyli Adam Thiel w biegu na dystansie 10 km oraz drużynowy w biegu przełajowym oraz Grzegorz Tomczak w biatlonie w sztafecie męskiej i w drużynowym biegu przełajowym.

Kolejne 4 medale w pływaniu wywalczył Tadeusz Stuchlik: 2 srebra na dystansach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz 2 brązowe na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.