"Zazdroszczę panu prezesowi, bo ma bardzo fajną pelerynę". Czarnecki o wakacjach prezesa PiS

Polska

- Pan prezes Jarosław Kaczyński spędza wakacje tam, gdzie chce spędzać i nie jest to sprawa członków komitetu politycznego, aby mu towarzyszyć - mówił w programie "Gość Wydarzeń" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości skomentował również zdjęcie, na którym Jarosław Kaczyński pozuje w biało-czerwonej pelerynie.

- Ja się bardzo cieszę, że (Jarosław Kaczyński - red.) był w świetnym humorze, zdobył wierzchołek górski. Może nie takiej za wysokiej góry, ale zawsze. I się świetnie prezentował w biało-czerwonej pelerynie. Zazdroszczę panu prezesowi, bo ma bardzo fajną pelerynę. Bardzo mi się spodobała - powiedział Czarnecki.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wybrał się na wycieczkę w Beskid Sądecki. Towarzyszył mu m.in. partyjny kolega Joachim Brudziński. Pogoda jednak nie dopisywała, dlatego część uczestników wycieczki schroniła się przed deszczem pod biało-czerwonymi pelerynami. 

 

 

- Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone. Jak mówią kibice - zauważył Czarnecki.

 

Kontrowersyjny wpis

 

Kilka dni temu Piotr Semka poinformował na Twitterze, że straż przybrzeżna Libii otworzyła ogień w kierunku hiszpańskiego statku organizacji "Otwarte Ramiona", która udziela pomocy uchodźcom na Morzu Śródziemnym.

 

Ryszard Czarnecki udostępnił ten wpis i opatrzył go komentarzem: "Wreszcie!!!". Reakcja wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego spotkała się z krytyką ze strony internautów. Beata Lubecka zapytała Czarneckiego o ten wpis.

 

- Załoga tego statku oświadczyła, że nie była w ogóle ostrzelana, o czym już informacje w internecie były, ja to wiedziałem. W ogóle nie ma żadnej sprawy. Nie byli ostrzelani. Zostali zatrzymani, powiedziano im, że mogą być ostrzelani i sobie odpłynęli bezpiecznie. W tej chwili, z tego co czytałem, są na Malcie - powiedział Czarnecki.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie