Szef Parlamentu Europejskiego: w Europie meczety należy zamykać po modlitwie

Świat
Szef Parlamentu Europejskiego: w Europie meczety należy zamykać po modlitwie

W poniedziałek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani powiedział, że powinno się zamykać meczety tuż po zakończeniu modlitwy. - To nie mogą być miejsca uprawiania polityki - mówił na zjeździe katolickiego ruchu Comunione e Liberazione.

- Uważam, że należy postępować tak, jak w krajach, w których mowy imamów są zapisywane i przekazywane policji - powiedział Tajani .

 

- Kiedy nie ma modlitwy, meczet jest zamykany. Nie może stać się miejscem, gdzie uprawia się politykę - stwierdził szef PE. - W Paryżu fundamentalizm zwalczono także dlatego, że imamowie poprawnie tłumaczyli Koran. W innych przypadkach tak się nie stało i przypisywano Koranowi to, czego nie mówi - dodał.

 

Zdaniem Tajaniego ważne jest to, by nie rezygnować ze swojej tożsamości. - Nie sądzę, że muzułmanin bardziej szanuje chrześcijanina, jeśli ten usuwa krzyż ze szkoły - oświadczył przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem wyznawca islamu zobaczyłby w takim chrześcijaninie kogoś, kto "boi się bronić swojej kultury".

 

"Służby europejskie muszą działać w ramach jednej struktury"

 

Antonio Tajani powtórzył swój postulat powołania europejskiego odpowiednika FBI, by - jak wyjaśnił - "bronić się przed terroryzmem atakującym naszą wolność".

 

Wyraził opinię, że w Europie jest za dużo "małych zazdrości i biurokratycznej małostkowości".

 

- Kogo to obchodzi, jeśli służba specjalna przekazuje informację jednemu czy drugiemu krajowi? Wiadomości muszą krążyć między służbami europejskimi w ramach jednej struktury - oznajmił Tajani na zjeździe ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), na który co roku przybywają politycy, świeccy i duchowni.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie