Furgonetka wjechała w wiaty autobusowe w Marsylii. Jedna osoba zginęła

Świat
Furgonetka wjechała w wiaty autobusowe w Marsylii. Jedna osoba zginęła
Reuters

Jedna osoba zginęła, a inna została ranna po tym, jak furgonetka wjechała w wiaty na przystankach w dwóch różnych częściach Marsylii - podał Reuters. 35-letni kierowca został zatrzymany. Wg francuskiej policji był notowany za drobne wykroczenia. Ma problemy psychiczne. Ujęto go dzięki temu, że jeden ze świadków spisał numer rejestracyjny auta. Wszystko wskazuje na to, że nie był to zamach.

- Najprawdopodobniej nie był to atak terrorystyczny, a śledztwo koncentruje się na stanie psychicznym sprawcy - powiedział prokurator z Marsylii Xavier Tarabeux, cytowany przez AFP. Dodał, że zatrzymany mężczyzna "miał przy sobie list związany z kliniką psychiatryczną i raczej podążamy tym tropem".

 

Według policyjnych źródeł do incydentu doszło między godziną 8:30 a 9:30. Biała furgonetka marki Renault Master wjechała w wiatę autobusową w XIII dzielnicy, w biedniejszej, północnej części miasta. Poważne obrażenia odniosła tam kobieta. Następnie furgonetka wjechała w inną wiatę w XI dzielnicy, kilka kilometrów na południe od miejsca pierwszego incydentu. Zginęła tam jedna osoba.

 

Ofiarą 40-letnia kobieta

 

Mer XI i XII dzielnicy Julien Ravier powiedział telewizji BFM TV, że ofiarą śmiertelną jest kobieta w wieku ok. 40 lat, która była jedyną osobą czekającą tam na autobus.

 

Po kilku minutach policja zatrzymała kierowcę furgonetki w Starym Porcie, w sercu Marsylii. Mężczyzna ma 35 lat i nie jest marsylczykiem - podała AFP. - Na razie nie mamy informacji na temat motywów działania tej osoby - powiedział agencji Reutera przedstawicieli policji.

 

Według AFP Stary Port jest całkowicie zamknięty dla ruchu, na miejscu jest wielu policjantów.

 

Do incydentu doszło w czasie, gdy policja w całej Europie szuka 23-letniego Marokańczyka Junesa Abujakuba. Hiszpańscy śledczy są przekonani, że był on kierowcą furgonetki, która wjechała w ludzi w czwartek w Barcelonie. W tym zamachu zginęło 13 osób, a 130 zostało rannych.

 

 

 

Reuters, PAP

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie